Realizacje

Zespół spółki OTORIA od lat uczestniczył w realizacji skomplikowanych przedsięwzięć.

W jego portfolio znajdują się zarówno projekty inżynierskie, wykonawcze jak i realizacyjne.

 

Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku

Braliśmy udział w realizacji projektu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w porozumieniu z 9 partnerami - powiatami. Projekt obejmował doposażenie 415 modelowych pracowni kształcenia zawodowego w siedmiu branżach: turystycznej, mechanicznej, mechatronicznej, budowlanej, elektrycznej, informatycznej oraz samochodowej. Wartość całego projektu opiewała na kwotę ponad 66 milionów złotych! Dzięki naszej wspólnej pracy dolnośląska młodzież dziś może się kształcić na sprzęcie wysokiej jakości spełniającej najwyższe unijne zalecenia.

Dostawa maszyn do pracowni hali produkcyjno-magazynowej w celu Utworzenia Centrum Kompetencji w zakresie CNC

W ramach udzielonego zamówienia publicznego przez Kielecki Park Technologiczny byliśmy odpowiedzialni za przystosowanie pomieszczeń, wykonanie instalacji sprężonego powietrza, dostawę wielu specjalistycznych maszyn produkcyjnych oraz komputerów wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem. Realizacja była bardzo odpowiedzialnym i czasochłonnym przedsięwięciem, a jej wartośći wynosiła blisko 6 mln złotych!

Mam zawód - Mam pracę

Poczynania naszego zespołu można było obserwować w projekcie organizowanym przez Urząd Miasta Płocka. Tym razem zmierzyliśmy się z doborem sprzętu oraz jego dostarczeniem, zamontowaniem i przeszkoleniem użytkowników w Centrum Kształcenia Zawodowego w Płocku. Przedmiot Zamówienia był bardzo zróżnicowany. Doposażenie pracowni mechatroniki i obróbki maszynowej obejmowało: tokarki, wiertarki, zestawy mechatroniczne, urządzenia spawalnicze, narzędzia ręczne, meble - warsztatowe i biurowe oraz drobny sprzęt AGD. Wartość całości projektu to 900 tys. złotych.

Podkarpacie Stawia na Zawodowców

Przedsięwzięcie polegało na doborze, dostawie, montażu i uruchomieniu sprzętu w Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Łańcucie. A kolejno przeprowadzenie warsztatów z obsługi. Projekt prowadzony był pod patronatem Powiatu Łańcuckiego. Obejmował kompleksowe wyposażenie pracowni diagnostyki samochodewej w urządzenia warsztatowe, urządzenia do naprawy ogumienia, naprawy i serwisu klimatyzacji, urządzenia do przeprowadzania pełnej diagnostyki samochodowej, a także samochody osobowe, motocykle, narzędzia i elektronarzędzia, komputery i oprogramowanie. Projekt opiewał na przeszło 1 mln złotych!

Mój Nowy Zawód w Zielonej Gospodarce

Byliśmy Wykonawcą w przetargu ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. Zadanie polegało na doposażeniu szkół technicznych na terenie województwa w pracownie nauki zawodu. Zmagaliśmy się z dostawą szerokiego asortymentu począwszy od prostych narzędzi ręcznych, poprzez elektronarzędzia, kosztowne urządzenia do zgrzewania, a na panalech fotowoltaicznych kończąc. Wartość dostaw to 380 tys. złotych.

Opolskie Szkolnictwo Zawodowe Bliżej Rynku Pracy

Działamy zarówno na rynku globalnym jak i lokalnym. Kolejnym medialnym projektem była dostawa wraz z montażem sprzętu do diagnostyki samochodowej do szkół technicznych na terenie województwa opolskiego. Działanie było organizowane przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu. W skład dostaw wchodziły diagnoskopy samochodowe, podnośniki, urządzenia do serwisu ogumienia, narzędzia warsztatowe a także sprzęt komputery. Wartość projektu: 250 tys. złotych.

Rozbudowa i modernizacja infrastruktury naukowo - badawczej Politechniki Białostockiej

Otoria nie boi się wyzwań, do których z pewnością można zaliczyć realizację zamówień dla Politechniki Białostockiej. Tym razem naszym zadaniem było zaprojektownie oraz wyprodukowanie edukacyjnych silników spalinowym - dwóch z zapłonem samoczynnym i dwóch z zapłonem iskrowym. Po dwóch miesiącach wzmożonych prac oraz konsultacji do szkoły wyższej zostały dostarczone czrtery piękne oraz co najważniejsze - niezwykle funkcjonalne, wyprodukowane przez naszych specjalistów pracujące silniki spalinowe. Dzięki nam, nasi naukowcy mogą do woli zgłębiać tajniki współczesnej motoryzacji! Wartość każdego z modeli to 30- 40 tys. złotych.

i wiele innych...